Jump to content

JAK FUNGUJE ZASTAVÁRNA

Jak zastavárna funguje?

Potřebujete hotovost?
Přineste nějakou věc (zlato, elektroniku, nářadí, apod.). My Vám oproti hodnotě této věci půjčíme hotovost. Věc si u nás můžete zastavit na 1 – 4 týdny. Po domluvě i déle. Půjčíme Vám na celé týdny nebo do konkrétního data dle Vaší volby. Dále je možnost prodloužení. /viz smlouva / Až nám přinesete půjčené peníze + úrok, my Vám zastavenou věc vrátíme zpět.

Výše úroků se odvíjí od zapůjčené částky.

Co je potřeba k tomu, abyste mohli věc u nás zastavit?

K tomu, abyste mohli u nás něco zastavit, musíte mít platný občanský průkaz a věk minimálně 18 let.

Pokud se jedná o elektroniku, nářadí a podobné věci, přineste s sebou veškeré potřebné příslušenství, které je k odzkoušení potřeba (například napájecí a propojovací kabel, nabíječky a podobně).

Mobilní telefony

Abychom mohli zástavu nebo výkup mobilních telefonů uskutečnit, je potřeba je kompletně odzkoušet. Proto by měl být mobilní telefon dostatečně nabitý, aby vydržel odzkoušení funkcí, fotoaparátu a hovoru.

Přineste vše, co ke svému mobilnímu telefonu máte. Vezměte doklady, návody, sluchátka, nabíječku, datový kabel, popřípadě další příslušenství.

Vše může navýšit cenu, kterou Vám za mobilní telefon nabídneme.

Počítače a Notebooky

Pro zástavu nebo výkup počítačů a notebooků je musíme kompletně odzkoušet. Vemte s sebou tedy i veškeré potřebné příslušenství.

Vše, co k počítači nebo notebooku přinesete může navýšit vaší cenu. K počítačům a notebookům je tedy dobré přinést například kabeláž, monitor, myš, klávesnici, doklady o pořízení a podobně.

Nářadí

Zastavujeme nebo vykoupíme od vás použité ruční nářadí, elektrické nářadí, značkové, hobby i profi.

Mějte prosím na paměti, že nářadí, jako vše ostatní, je třeba odzkoušet. Přineste s sebou tedy vše, co je k odzkoušení použitého nářadí potřeba. Výhodou je i příslušenství jako např. kufr, apod.

Výkup Zlata

Výkup zlata každý den – za hotové ihned.

Vykoupíme a zastavujeme Vaše zlaté šperky. Může se jednat o prsteny, náramky, řetízky, náušnice, přívěsky i zlomkové zlato.
Na výkup zlata má však vliv vzhled daného výrobku, opotřebení, je-li výrobek opatřen českým puncem a označením ryzosti.

Označení ryzosti

Označení ryzosti zlata je číslo, které reprezentuje obsah daného kovu ve výrobku. Například nejběžnější známá označení ryzosti je “585” pro 14 karátové zlato. Číslo se vztahuje jako podíl k hodnotě 1000, který značí čistý kov. Například zlato s ryzostí 1000 by bylo opravdu čisté zlato, bez žádné další příměsi.

Na obrázku níže se můžete podívat na jednotlivé české puncovní značky s příslušným označením ryzosti:

Image

Značky lze ve většině případů nalézt a bezpečně rozpoznat pomocí “kukátka” nebo lupy. Zrakově zdatní jej mohou rozpoznat i pouhým okem.

Pozor! Asi nejznámějším způsobem, jak se pokusit obelhat kupujícího, je označení „SBS“ vyražené na výrobku. „SBS“ je na první pohled velmi snadno zaměnitelné s označením ryzosti „585″ a podvodní prodejci se tak snaží přesvědčit kupujícího o falešné pravosti.

Co když výrobek nemá puncovní značku?

Pokud není výrobek označen puncovní značkou (puncem), pak se nesmí oficiálně prodávat na českém trhu.